1394/4/6 شنبه

اهداف و وظایف کتابخانه مرکزی

کتابخانه مرکزی دانشکده  علوم پزشکی  آبادان در سال 1371 با هدف تأمین نیازهای اطلاعاتی اعضای هیات علمی، دانشجویان، پژوهشگران و کارکنان و در جهت توسعه فعالیت های پژوهشی و آموزشی این دانشگاه  تاسیس گردید.

این کتابخانه از بهمن  سال 1371 با  1307 جلد کتاب فعالیت خود را آغاز نمودو فعالیت های تخصصی آن از شهریور 1372 با عنوان کتابخانه تخصصی دانشکده پرستاری آبادان آغازشد .  بعد از استقلال دانشکده علوم پزشکی آبادان در سال 90 بعنوان  کتابخانه مرکزی دانشکده علوم پزشکی آبادان تغییر نام داد و به تهیه منابع رشته های پرستاری ، پزشکی ، اتاق عمل ، علوم آزمایشگاهی ، بهداشت  ... پرداخت . این کتابخانه با انجام فعالیتهایی از قبیل: تهیه و خریداری منابع مورد نیاز کاربران خود، امانت کتاب عرضه اطلاعات، تهیه مجلات چاپی فارسی و مجلات لاتین به صورت الکترونیکی در قالب پایگاههای اطلاعاتی، راهنمایی و آموزش استفاده کنندگان در جهت استفاده بهینه از منابع، اطلاع رسانی در زمینه پایگاههای اطلاعاتی  و کتابهای تازه خریداری شده و تهیه مجموعه های آموزشی چند رسانه و کتابهای الکترونیکی در قالب لوح فشرده جهت استفاده اساتید و دانشجویان به مراجعان خود خدمت رسانی می نماید.


رسالت  کتابخانه مرکزی:

        تقویت فعالیتهای آموزشی وپژوهشی دانشکده  و حمایت ازتلاشهای دانشکده در جهت ارتقا ، از طریق تهیه، توسعه و تسهیل دسترسی  به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز دانشگاه و مدیریت بهره برداری از این منابع.

اهداف اختصاصی

*    مدیریت و نظارت بر نرم افزار جامع کتابداری
*    فهرستنویسی، رده بندی و آماده سازی مجموعه کتابهای فارسی و لاتین موجود در کتابخانه مرکزی
  *  تهیه و روزآمد سازی کتب ولوح های فشرده  موجود در کتابخانه
   *  مدیریت و پیگیری در هدفمند بودن تهیه  منابع چاپی و الکترونیک
  *  اصلاح و ارتقاء  آیین نامه جامع امانت و گردش مواد  به منظور یکسان سازی مقررات در سطح کتابخانه
  *  تامین، فراهم آوری و ساماندهی مجموعه آموزشی

تعداد بازديد اين صفحه: 4989
تعداد بازديد کنندگان سايت: 41396093 تعداد بازديد زيرپورتال: 962510 اين زيرپورتال امروز: 1328 سایت در امروز: 11309 اين صفحه امروز: 1