پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400  

اخبار

1399/11/27 دوشنبه

رشد 8برابری طرح‌های فناورانه دانشکده علوم پزشکی آبادان.

.
دکتر سارا مبارک؛ معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفتگو با خبرنگار وبدا از رشد 8برابری طرح‌های فناورانه در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: طرح‌های فناورانه یا محصول محور به طرح‌هایی گفته می‌شود که خروجی آن‌ها یک نمونه از محصول مورد نظر دارای استانداردهای مربوطه است. حمایت از این طرح‌های یکی از ارکان اساسی حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم بوده و در این راستا، آیین نامه طرح‌های فناورانه در حوزه سلامت در دانشکده علوم پزشکی آبادان در سال ۹۸ به تصویب رسیده و در سال جاری رشد 8 برابری این طرح‌ها حاصل شد.

دکتر مبارک افزود: از مزایای انجام طرح‌های فناورانه برای فناوران می‌توان به داشتن امتیاز در ارتقای افقی و عمودی اعضای هیأت علمی، امکان اخذ مجوز دانش بنیان برای محصول مورد نظر، تسهیل فرآیند ثبت اختراع، امکان جذب تسهیلات از صندوق‌های فناوری جهت تجاری سازی محصول مورد نظر چندین مزیت مهم دیگر اشاره نمود.

وی گفت: ما در دانشکده علوم پزشکی آبادان آمادگی حمایت همه‌جانبه و کامل از فناوران و صاحبان ایده را در چارچوب آیین نامه طرح‌های فناورانه در حوزه سلامت مصوب این دانشکده داشته و از این افراد دعوت به همکاری در این زمینه می‌نماییم.

.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر