چهارشنبه 27 تیر 1403  

یوسرن

معرفی واحد یوسرن .

یوسرن (USERN: Universal Scientific Education and Research Network) شبکه‌ جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی است که اوایل سال 2016 میلادی با ابتکار دکتر نیما رضایی، عضو هیأت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با هدف گسترش آموزش و پژوهش‌های علمی اخلاق محور و بشردوستانه و در نهایت کمک به پیشرفت علم کار خود را آغاز کرد.
این شبکه که با شعار "علم بدون مرز" فعالیتش را شروع کرده، خود را به دانشگاه تهران محدود نساخت و خیلی سریع در سراسر ایران و حتی جهان گسترش یافت.
اجرای پروژه‌های علمی بین‌المللی و بین رشته‌ای و همچنین، ایجاد بستری برای ارتباط بهتر میان پژوهشگران جوان و دانشمندان مجرب در تمام دنیا از برنامه‌های پیش روی این شبکه است. یکی از مزایای افزایش ارتباط دانشمندان جهان، جلوگیری از اجرای پژوهش‌های تکراری و هدررفت سرمایه‌های مالی و انسانی در دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های دنیا است. پژوهشگران عضو شبکه یوسرن در مقالات خود Affiliation دوم خود را یوسرن معرفی می‌کنند و به این ترتیب یوسرن به خانه‌ی دوم تمام پژوهشگران دنیا تبدیل می‌شود.
  واحد یوسرن آبادان  توسط معاون آموزش، تحقیقات و فناوری و  مدیران آموزش، پژوهش و دانشجویی  و برخی از مسئولان آموزشی و دانشجویی دانشگاه در روز ۲۲ آبان ماه افتتاح شد.